Josef Ressel a Karel Pippich ožijí v rámci putovní výstavy Fenomén IGRÁČEK v Regionálním muzeu v Chrudimi

Fenomén IGRÁČEK v Chrudimi seznámí návštěvníky s historií i současností oblíbené české hračky

31.1.-17.3.

Pardubický kraj, Chrudim, Regionální muzeum v Chrudimi zobrazit na mapě

„Jedná se o velmi úspěšnou a zajímavou výstavu, která v Chrudimi ještě nebyla. V loňském roce jsme měli v muzeu výstavu stavebnice Lego s názvem Svět kostiček®, která se těšila velkému zájmu jak dětských, tak dospělých návštěvníků. Chtěli bychom v tomto duchu pokračovat a nabídnout opět výstavu pro celou rodinu,“ uvádí Klára Habartová, ředitelka muzea.

„Výstava „Fenomén IGRÁČEK“ putuje po Moravě, Čechách i Slovensku od roku 2011. Představuje veřejnosti výrobu a historický vývoj oblíbené české hračky. Zároveň reflektuje i novodobý posun a směřování IGRÁČKA do budoucna. Jedním s těchto směrů je bezpochyby ekologie. K popelářskému autíčku MultiGO se přidaly novinky IGRÁČEK Třídíme odpad a IGRÁČEK Farmář “ uvádí Zdeněk Rauš, spoluzakladatel a dlouholetý koordinátor této výstavy.

„Na výstavu jsme nově zařadili i IGRÁČKY ze 70. A 80. let, kteří byli určeni v éře socialismu na export. V expozici máme cca 30 ukázek těchto IGRÁČKŮ, a to v původních krabičkách“ uvádí Mgr. Věra Stojarová, kurátorka výstavy.

„IGRÁČKA mnozí spojují se šikovností a kutilstvím. Je tedy více než příhodné, že v Chrudimi, rodném městě Josefa Ressela, ztvární IGRÁČEK právě vynálezce lodního šroubu,” uvádí Miroslav Kotík, majitel a ředitel společnosti EFKO – karton s.r.o. „Další významnou osobností, která je zobrazena na výstavě v podobě IGRÁČKA, je významný chrudimský rodák pan Karla Pippich, který se velice zasloužil o rozvoj divadelnictví v Čechách. Jsem rád, že prostřednictvím výstavy IGRÁČKŮ ukazujeme a připomínáme šikovné a významné lidi z daných regionů i naši výrobu. Považuji to osobně za velice prospěšné. Děje se tak navíc jazykem, kterému rozumí i ti nejmenší,“ dodává Miroslav Kotík.

Kdy: 31.1.-17.3.
Kde: Pardubický kraj, Chrudim, Regionální muzeum v Chrudimi
Adresa: Široká 86  zobrazit na mapě
WWW: http://www.muzeumcr.cz