Výstava naivních obrazů

Výstava naivního umění

2.12.2017-31.1.2018

Jihomoravský kraj, Brno-Komín, KAVÁRNA BÍLÁ VRÁNA zobrazit na mapě

D U Š A N C H AL O U P K A

Narodil se v Boskovicích a působí v Brně. Náměty obrazů měl dlouho v mysli a při poznávání světa se zamýšlel nad tím, jak by je ztvárnil on. Při cestách měl jako projektant možnost navštívit hodně zemí a seznámit se s různými kulturami i kulturními památkami. K systematickému malování se dostává shodou náhod až v 75-ti letech. Ve své tvorbě má silnou podporu rodiny a přátel. V životě poznal, jak křehká je hranice mezi tímto a oním světem a jak je třeba si vážit každého okamžiku.

Svůj umělecký směr nazval Duchaizm. Je to odvozeno nejen od jména Dušan Chaloupka, ale hlavně od toho, že by obraz měl navozovat dobrou náladu mysli, skrývat něco tajemného, jako poselství, a mít nejenom ducha, ale také duši. Teprve až obraz splní tato kriteria, tak je signuje DuCh. V obrazech převládá vyjádření myšlenky před obrazovým vjemem.

Co by měl obraz navodit, když ráno odcházíme z domu?

Haló.. HALÓ… Tady jsem. Tak se na mne alespoň koukni! No konečně! Tak... Trošku se usměj, patří to jako doplněk k dobrému oblečení. Vykroč správnou nohou, ať se Ti dnešní den vydaří. Vrať se v pořádku domů, abychom se zase mohli vidět.

Kdy: 2.12.2017-31.1.2018 (14:00-20:00)
Kde: Jihomoravský kraj, Brno-Komín, KAVÁRNA BÍLÁ VRÁNA
Adresa: KRISTENOVA 1  zobrazit na mapě
Pořadatel: Kavárna Bílá vrána
Telefon: +420 607 765 330
E-mail: chaloupka.d@outlook.cz
WWW: http://www.kavrana.cz