Festival na břehu

Hudebně edukační festival pro celou rodinu

16.-27.7.

Jihočeský kraj, Staňkov, Obecní kemp 2 Staňkov zobrazit na mapě

26.7. – 27.7. 2024 4. ročník s podtitulem „Rybníkářství“

V Obecním kempu obce Staňkov se už v pátek 26. července představí skupiny Jen tak tak a BIOPOP.

Páteční večer však proběhne nejen ve znamení dobré hudby, ale také s promítáním. Film „Výlov“ Vám poskytne zajímavý, tak trochu jiný, ale unikátní pohled na Staňkovský rybník. Místní historik a stálý festivalový spolupracovník Jaroslav Papáček zdigitalizoval a sestříhal tuto událost natočenou Martinem Flaškou v roce 2000. Chybět nebude ani výstava, která zmapuje historii Staňkova.

Mimořádně bohatý program Vás čeká také v sobotu 27. července. Připravena bude expozice „Rybářského muzea“, kterou na celý festival připravují studenti rybářství ze SŠRV Třeboň. O historii a současnosti rybníkářství v jižních Čechách a především na Třeboňsku, se dozvíte od předsedy představenstva Rybářství Třeboň Jana Hůdy, který je připraven odpovídat také na otázky od návštěvníků festivalu.

Hlavním bodem sobotního programu jsou vystoupení kapel Antikvartet Dušana Vančury, Rybníkáři, Tom Tones, Epydemye a Echoes. Předskokanem bude host Brian Macedo. Poslechnout si tak můžete country, bluegrass, folk i rock. Průvodcem pátečním i sobotním programem pak bude moderátor televize Nova a především staňkovský patriot Karel Kopeček.

Letošní, již 4. ročník FESTIVALU NA BŘEHU, pořádá obec Staňkov ve spolupráci s agenturou Exclusive Production. Autorkou myšlenky pořádání festivalu, jeho garantkou ale také duší, je starostka Staňkova Jana Srnec.

Kdy: 16.-27.7. (16:00-23:00)
Kde: Jihočeský kraj, Staňkov, Obecní kemp 2 Staňkov
Adresa: Obecní kemp 2 Staňkov  zobrazit na mapě
Vstupné: Dobrovolné
Pořadatel: Obec Staňkov
Telefon: +420 608 151 001
E-mail: info@exclusiveproduction.cz
WWW: http://www.stankovzije.cz