Hollywood in Olomouc: Noc světových vánočních melodií

Klasická

17.12.2022

Olomoucký kraj, Olomouc, Clarion Congress Hotel Olomouc zobrazit na mapě

Hollywood in Olmouc: Clarion Congress Hotel Olmouc rozezní světově proslulé vánoční melodie v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague.

Ta správná vánoční atmosféra se neobejde bez melodií, které mají všichni se svátečním časem neodmyslitelně spjaté. Prestižní Bohemian Symphony Orchestra Prague proto připravil jedinečný večer plný nejznámějších vánočních a filmových melodií, které 17. prosince zaplní honosný sál Besedního domu.

Koncert nabídne svátečně laděný, a přesto dokonale pestrý hudební mix. Nebudou v něm chybět tradiční vánoční skladby jako Schubertova Ave Maria nebo Gruberova Silent Night, kterou všichni známe jako Tichou noc. Na své si přijdou také milovníci vánočních filmů. Profesionální orchestr nabídne totiž i melodie ze snímku Sám doma nebo nestárnoucí romantické komedie Láska nebeská. „Filmová hudba je jedinečná v tom, že dokáže zaujmout posluchače napříč žánry a spojuje diváky všech generací,” říká šéfdirigent a zároveň ředitel Bohemian Symphony Orchestra Prague Martin Šanda, který toto hudební těleso v roce 2002 založil.

Chybět nebude ani Hallelujah, které se stalo osudovou skladbou pro legendárního Leonarda Cohena. V podání Bohemian Symphony Orchestra Prague zazní rovněž Happy Xmas / War Is Over od Johna Lenona nebo All I Want for Christmas Is You od Mariah Carey. Ryze českou třešinkou na dortu pak budou Tři oříšky pro Popelku, jež jsou dílem Karla Svobody.

To vše a mnohé další si budou diváci moci vychutnat v podání orchestru čítajícího na šedesát hudebníků.

Kdy: 17.12.2022 (20:00)
Kde: Olomoucký kraj, Olomouc, Clarion Congress Hotel Olomouc
Adresa: Jeremenkova 36, Olomouc  zobrazit na mapě
Vstupné: 790–1490 Kč
Pořadatel: Euroconcert
Telefon: +420 775 910 731
E-mail: reservation@redutajazzclub.cz
WWW: http://goout.net/cs/listky/hollywood-in-olomouc-noc-svetovych-vanocnich-melodii/qngo/