Pohádková Třeboň

pohádkový fetsival

26.10.-10.11.2019

Jihočeský kraj, Třeboň, Divadlo J. K. Tyla zobrazit na mapě

Slyšte, slyšte! Na vědomost se dává, že v sobotu 26. října odstartuje v Třeboni pohádkový maraton. Divadlo J. K. Tyla se svou loutkovou scénou je připraveno na dětské publikum, kterému představí celkem devět her. Těšit se můžete na pohádky loutkové i činoherní, klasické i nové, autorské a dokonce i na pantomimu. Velkým lákadlem šestého ročníku Pohádkové Třeboně je totiž pantomimické představení Pejprbój, které předvede největší osobnost mimického divadla Radim Vizváry.

26. října loutkové divadlo provoní vanilkou Nedopečený koláček (Loutky bez hranic). Zlaté jablko by si zase přál ochutnat starý nemocný král v pohádce Pták Ohnivák a liška Ryška, kterou zahrají místní loutkáři o den později. V pondělí k nám zavítají pánové Dlouhý, Široký a Bystrozraký (Divadlo Navětvi), i ti svou předlohu vzali v díle K. J. Erbena. Proč je důležité jíst zdravě, se dozvíme v činoherně hrané pohádce Princezna Čokoláda (Dobře naladěné divadlo). Dříve, než se děti vrátí do škol a školiček, si užijeme podmořské dobrodružství chobotničky a mořského ježka v pohádce Děti moře (Divadlo Kaká). Také v sobotu 2. listopadu si v loutkovo-klaunském představení Divadlo u dvou Kašparů (Divadlo Bořivoj) připomeneme, že ve dvou se to lépe táhne. Pod rukama zkušeného loutkáře a světově známého mima Radima Vizváryho se v představení Pejprbój obyčejný papír přemění na fantastické výjevy z pohádkového světa. Buďte u této nevídané podívané v neděli 3. listopadu v hlavním sálu Divadla. J. K. Tyla. Poslední víkend se můžete těšit na známé příběhy „tak trochu jinak“. V sobotu 9. listopadu zhlédneme představení iOtesánek (Divadlo b). Jeho „i“ na začátku naznačuje, že se nejedná o nám známého nenasytu, tento je totiž robotický. Pohádkový festival zakončíme spojením tří pohádek (O Červené Karkulce, O Smolíčkovi Pacholíčkovi a Perníková chaloupka) v představení Za každým rohem Jeskyňka (Divadýlko Kuba).

V předchozích letech si festival organizovaný Odborem kultury a cestovního ruchu získal u návštěvníků velikou oblibu. Jak je vidět, i letos je na co se těšit. Program Pohádkové Třeboně je určen především pro předškolní a mladší školní věk, jistě ale potěší i dospělé s dětskou duší. Začátky pohádek jsou vždy v 15.30 hodin. Vstupné v předprodeji 70 Kč, na místě 90 Kč, děti do 3 let zdarma (bez nároku na sedadlo). Předprodej vstupenek a další info v TIC Třeboň nebo na stránce www.itrebon.cz/pohadkova

Kdy: 26.10.-10.11.2019 (15:30-16:30)
Kde: Jihočeský kraj, Třeboň, Divadlo J. K. Tyla
Adresa: Palackého nám. 46, 2, 2  zobrazit na mapě
Vstupné: v předprodeji 70 Kč, na místě 90 Kč, děti do 3 let zdarma (bez nároku na sedadlo).
Pořadatel: Město Třeboň
Telefon: +420 725 534 096
E-mail: miloslava.jelonkova@mesto-trebon.cz
WWW: http://www.itrebon.cz

Přílohy