POUTNÍCI

koncert

23.7.2020

Ústecký kraj, DUCHCOV, LETNÍ SCÉNA U RYBNÍKA BARBORA

Zveme Vás na koncert skupiny Poutníci, který se koná pod širým nebem na Letní scéně u rybníka Barbora v rámci cyklu Letní tóny Duchcova. PŘEDPRODEJ vstupenek bude zahájen v úterý 9. 6. v 10.00.

Hudební skupina Poutníci začala v roce 2020 už svou jubilejní sezonu s číslem 50. Za těch 50 roků se v kapele vystřídala řada muzikantů z nichž někteří patřili a patří mezi to nejlepší co český bluegrass mohl a může nabídnout, Robert Křesťan, Luboš Malina, Svaťa Kotas nebo Jan Máca.

Současná sestava hraje ve stejném obsazení již 11 let. Na banjo a dobro je to Peter Mečiar – 15 let u kapely, na mandolínu Jan Máca – 23 let Poutníkem , kytarista a zpěvák je Jakub Bílý – 11 let odehraných u Poutníků a 40 let služby u tohoto souboru má za sebou Jiří Pola – Karas, kontrabasista, zpěvák a kapelník.

Kapela vydala za dobu svojí činnosti 15 CD nebo LP, poslední nosič produkoval Supraphon v roce 2017 a sice dvoj CD s názvem Zlatá éra.

V roce 2020 se skupina bude snažit opět odehrát co nejvíce vystoupení jak v Česku tak i na Slovensku. Co se týče nosičů, tak Poutníci představí během koncertu v pořadí šestnáctý s názvem „ Stíny na střechách.“ Toto CD je složené ze samých novinek, jenž napsali sami současní členové. Jedinou výjimkou, co se týče stáří, je úvodní píseň, podle které se deska jmenuje.

Některé novinky, z tohoto CD, ale hlavně poutnické hity jako jsou písně Panenka, Pojďme se napít či Hotel Hillary, budou hrány během oslavného koncertu Poutníků s názvem „50 let v country“ a zazní i u vás.

Kdy: 23.7.2020 (19:00)
Kde: Ústecký kraj, DUCHCOV, LETNÍ SCÉNA U RYBNÍKA BARBORA
Vstupné: V předprodeji 120 Kč, na místě 150 Kč
WWW: http://www.kcduchcov.cz