Regionální muzeum K.A. Polánka v Žatci

muzeum

Ústecký kraj, Žatec, hlavní budova muzea zobrazit na mapě

K prohlídce nabízíme stálé expozice - Pravěk středního Poohří, Historie a urbanistika města Žatce, Kabinet chmelových známek a Žatecký stroj času. Nechte se vtáhnout do interaktivní expozice plné historických fotografií Žatce. Tablet s připravenou hrou o Žateckém stroji času vás provede městem v průběhu 19. a 20. století.

Pro úspěšný průchod napínavou hrou jste jako návštěvník vybízeni hledat indicie na panelech a dalších částech expozice. Největším exponátem je replika mapy Žatce z r. 1843, na kterou je potřeba dosadit fotografie významných městských objektů. Kromě toho je v místnosti i záhadná truhla, obsahující historické informace důležité pro rozluštění příběhu.

Všechny fotografie jsou doplněny QR kódy, které vedou na unikátní online encyklopedii žatecké historie a umožňují návštěvníkům dozvědět se víc pouhým načtením. Nechte se vtáhnout do příběhu a poznejte Žatec jinak. Po úspěšném ukončení hry získáte malou odměnu!

Dále je k vidění zrestaurovaný a funkční hodinový stroj z dílny rodiny Lontenspergerů a na zahradě menhir Zakletá panna.

Kdy: časově neomezeno
Kde: Ústecký kraj, Žatec, hlavní budova muzea
Adresa: Husova 678  zobrazit na mapě
Vstupné: základní 30,- Kč, snížené 20,- Kč, rodinné 60,- Kč
Pořadatel: RMŽ
Telefon: +420 608 200 697
E-mail: rmz@muzeumzatec.cz
WWW: http://www.muzeumzatec.cz