Rozhledna Velká Čantoryje

Turistický výlet do malebného prostředí Beskyd.

Moravskoslezský kraj, Frýdek-Místek, Velká Čantoryje zobrazit na mapě

Výstavba rozhledny Velká Čantoryje a srubu s občerstvením na Velké Čantorii byla realizována v období července až října roku 2002. Samotné výstavbě rozhledny předcházela tvorba projektů od září 2001 a výroba této ocelové, pozinkované konstrukce skupinou Strojírenské výroby Třineckých železáren ve spolupráci s projektantem této netradiční stavby v našem regionu. Slavnostní zahájení provedl kmotr této rozhledny, kapitán třineckých hokejistů Richard Král dne 23.11.2002. Tohoto zahájení se zúčastnili všechny firmy, která se na této stavbě podílely.

Záměrem investorů Jiřího a Jana Lubojackých bylo zatraktivnění této malebné východní části Moravskoslezských Beskyd, nabídnout turistům netradiční pohled do tří států v bezprostřední blízkosti obce Nýdek. Samotná rozhledna Velká Čantoryje se nachází na rozhraní státní hranice mezi Českou a Polskou republikou. Realizací výstavby došlo k vytvoření turistického areálu, který na tomto vrcholu chyběl.

Rádi bychom Vás pozvali k turistickému výletu do tohoto areálu, v malebném prostředí Beskyd. Přejeme Vám nevšední zážitek při pohledu na Beskydskou krajinu rozprostírající se do tří států EU.

Kdy: časově neomezeno
Kde: Moravskoslezský kraj, Frýdek-Místek, Velká Čantoryje
Adresa: Nýdek 580  zobrazit na mapě
Pořadatel: TAWO CZ s.r.o.
E-mail: tawo@trz.cz
WWW: http://www.cantoryje.cz/