Výstava Františka Kříže

Výstava obrazů, plastik a hudebních nástrojů

1.6.-31.7.

Středočeský kraj, Dobříš, Galerie JCM zobrazit na mapě

Výtvarník z Třísova na Českokrumlovsku pracuje ve stavebnictví – provádí stavby a obklady domů a kromě toho se také věnuje umění. Vytváří originální plastiky z malty, nástěnné malby, dřevěný nábytek a mozaiky například z dlaždiček. Jeho velkou zálibou je hudba a výroba zvláštních hudebních nástrojů. Jedná se o housle, cella a kytary, které jsou vyrobeny z javorového dřeva. Na všechny jím vyrobené nástroje se dá skutečně hrát. On sám hraje ve volném čase na kytaru a trumpetu.

Na výstavě je k vidění kytara Františka Kříže, kterou pelhřimovská agentura Dobrý den zapsala do knihy rekordů jako největší. Měří 185 centimetrů a je vyrobena z javorového a smrkového dřeva. Její výroba trvala 6 týdnů, nejtěžší však podle autora bylo vypočítat sílu dřeva, aby kytara zněla opravdu jako kytara a ne jako basa.

Jeho obrazy jsou charakteristické svou barevností. Kromě obrazů si na výstavě prohlédnete také reliéfy, mozaiky z broušených dlaždic a také úsměvnou plastiku návštěvníka s mobilem, která vás přivítá hned u vchodu v prvním patře Galerie JCM.

Kdy: 1.6.-31.7.
Kde: Středočeský kraj, Dobříš, Galerie JCM
Adresa: Náměstí Svobody 1, 263 01  zobrazit na mapě
Vstupné: 40 Kč, děti do 6 let zdarma
Pořadatel: Zámek Dobříš
Telefon: +420 318 521 240
E-mail: info@zamekdobris.cz
WWW: http://www.zamekdobris.cz