Výstava motocyklů v Museu Czech Road Racing

Letošní expozice se nese v duchu motta „60 let na jednom okruhu".

4.6.-12.9.

Královehradecký kraj, Hořice v Podkrkonoší, Městské muzeum a galerie Hořice zobrazit na mapě

Na milovníky rychlých kol čeká v Hořicích oblíbená výstava motocyklů v Museu Czech Road Racing, která se otevře 4. června. Letošní expozice se nese v duchu motta „60 let na jednom okruhu" a připomíná výročí konání prvního poválečného ročníku závodu 300 zatáček.

„Hořické Muzeum Czech Road Racing se letos již počtvrté otevře pro návštěvníky a příznivce silničních motocyklových závodů. Letošní expozice má motto „60 let na jednom okruhu" na připomínku výročí konání prvního poválečného ročníku závodu 300 zatáček. K tomuto výročí uvidí návštěvníci řadu neznámých fotografií, závodní motocykly z této doby, bude se promítat i dokumentární film z tohoto závodu,“ uvádí Michaela Bělinová z Městského informačního centra. Tradiční bude expozice zachycující vývoj hořických závodů, v Síni legend budou ke stávajícím expozicím jezdců (Staša, Havrda, Vitvar, Holán, Mrázek, Pearson a další) přibudou motocykly, poháry a věnce dalších jezdců našich i zahraničních, kteří se výrazně prosadili na hořickém okruhu. Ve všech výstavních prostorách budou vystaveny zajímavé závodní motocykly, kombinézy a přilby jezdců, a také další zajímavé exponáty,“ dodává Michaela Bělinová.

Výstavní sezóna Muzea Czech Road Racing bude zahájena v pátek 4. června a skončí v neděli 12. září. V měsících červen a září bude otevřeno od pátku do neděle v čase 10,00 - 17,00 hodin, v červenci a srpnu přibude ještě čtvrtek se stejnou otevírací dobou. Zachováno je i vstupné ve výši 50 Kč pro dospělé návštěvníky, děti a senioři zaplatí 30 Kč.

Hořické muzeum Czech Road Racing vydalo také novou knihu, která zachycuje novodobou historii silničních motocyklových závodů. Autoři Jaroslav Kotrbáček a Ladislav Kočí se v knížce "300 zatáček Gustava Havla a Česká Tourist Trophy 2010 - 2020" snažili zachytit důležité okamžiky obou hořických závodů v průběhu posledního desetiletí.

Kdy: 4.6.-12.9.
Kde: Královehradecký kraj, Hořice v Podkrkonoší, Městské muzeum a galerie Hořice
Adresa: Náměstí Jiřího z Poděbrad 160  zobrazit na mapě
Vstupné: 50,-Kč
Pořadatel: Město Hořice
E-mail: katreh@post.cz
WWW: http://www.infocentrum.horice.org