Žatec a krajina žateckého chmele na cestě ke světovému dědictví

výstava o žateckém chmelařském dědictví

3.2.-3.4.

Ústecký kraj, Žatec , hlavní budova muzea zobrazit na mapě

Ve čtvrtek 3. února od 17 hodin bude slavnostně zahájena v hlavní budově Regionálního muzea na Husově ulici výstava Žatec a krajina žateckého chmele na cestě ke světovému dědictví přibližující Žatecko jakožto centrum chmelařství.

Součástí vernisáže bude i krátká přednáška Olgy Bukovičové, koordinátorky snah o zapsání na seznam památek světového dědictví: "Kromě výstavy vznikla i nová výpravná publikace, kterou bude možné na vernisáži pořídit. Kniha i výstava seznámí čtenáře s historií pěstování a zpracování chmele nejen v krajině, ale také ve městě, s podobou architektury spojenou se zpracováním chmele a mnohými dalšími chmelařskými zajímavostmi."

Návštěvníci budou moci kromě panelové výstavy zhlédnout i stálou expozici Kabinet chmelových známek, která představuje fenomén účelových známek - chmelovek a řadí se k nejobsáhlejším sbírkám svého druhu vůbec.

O vernisáž budou obě výstavy k prohlédnutí zdarma, v dalších dnech v otevírací době muzea už za běžné vstupné. V každém případě je nutné dodržet všechna platná epidemiologická nařízení. Putovní výstavu s názvem Žatec a krajina žateckého chmele na cestě ke světovému dědictví, která potrvá do 3. dubna 2022, připravilo město Žatec s podporou Ministerstva kultury.

Kdy: 3.2.-3.4. (09:00-17:00)
Kde: Ústecký kraj, Žatec , hlavní budova muzea
Adresa: Husova 678  zobrazit na mapě
Vstupné: základní 30,- Kč, snížené 20,- Kč
Pořadatel: Regionální muzeum Žatec a Město Žatec
Telefon: +420 608 200 697
E-mail: rmz@muzeumzatec.cz
WWW: http://www.muzeumzatec.cz