Josef Poncza - Hakim

Profesionální kouzelník a fakír

Moravskoslezský kraj, Česká republika, Ostrava, Praha, Brno,

Moderní magie - kouzla s humorem, mikromagie u stolu, čáry máry pro děti, kouzla ve stylu westernu, fakírská orient show.

Josef Poncza - Hakim je dvojnásobný mistr republiky, profesionální kouzelník, držitel řady našich i mezinárodních ocenění z kongresů a soutěží v moderní magii. Účinkuje v několika samostatných programech, v komické magii, jako manipulátor a fakír, v mikromagii a v programech pro děti. Vzhledem

k jeho všestrannosti jej lze pozvat na různé typy kulturních akcí.

Josef Poncza - Hakim účinkoval v mnoha televizních zábavných pořadech doma i v zahraničí. Nejatraktivnějším jeho programem je magie vzdáleného Orientu, odlišná od ostatních artistických čísel.

ORIENT SHOW

V programu plném napětí sledují diváci magii vzdáleného Orientu. Uvidí hru s ohněm a ostrými předměty, polykání žiletek a meče, včetně dalších napínavých a nepochopitelných atrakcí.

MÁMENÍ ORIENTU

Objevení pramene Nilu v hořících mísách, spojování ocelových kruhů, vznášející se koule, levitující stolek atd.,(asistují diváci).

HUMOR S KOUZLY

Mezi oblíbené žánry kulturních programů patří bezesporu humor. Pokud je navíc "protkán" kouzly a vtipným mluveným slovem, pak je záruka, že se diváci dobře baví a jsou zapojení do programu. Délka 20 až 30 minut.

SALONNÍ MAGIE

V tomto vystoupení jsou diváci zaujati zručností a množstvím zajímavých triků např. chytáním hořících cigaret ve vzduchu, manipulacemi s kartami, tekutinami, provazy, kovovými kruhy. Na závěr létající stolek.

MAGIC WESTERN SHOW

Manipulace s kartami, mincemi, cigaretami, provazem, sřílení šátku do láhve, cestování cigaretového kouře a mnoho dalších překvapení.

MENTÁLNÍ MAGIE

Velmi náročný obor magie založen na duševním stavu mysli, přesto podáván umělcem se špetkou humoru. Jedná se o přenos divákových myšlenek na dálku k umělci nebo naopak. Diváka ohromí předem předpovězená čísla, součet čísel napsaných diváky, myšlené karty, slov, vět, předmětů.

ČÁRY MÁRY PRO DĚTI

Zábavné pořady pro děti obsahují veselé a napínavé kouzla, určené pro pobavení, výchovu i poučení. Jsou pro děti od pěti do patnácti let. Organizátoři si mohou vybrat z pořadů - Kouzelné divánky, Pozdrav od Rumburaka a Vaříme s kouzelnou vařečkou. V každém pořadu jsou děti zapojeny do "čarování". Délka programu až 45 minut.

MIKROMAGIE - KOUZLA Z KAPSY

Jedná se o kouzla s malými předměty, ale s velkým účinkem. Kouzlí se u stolu pro malou společnost. Diváci mohou z bezprostřední blízkosti vychutnat zručnost a vtip. Jsou zapojeni do děje a spolupracují s kouzelníkem. Tento druh zábavy si v poslední době získává oblibu zejména na různých párty, rodinných oslavách, klubových večerech apod. Jde o příjemnou zábavu určenou pro všechny věkové kategorie, včetně školní mládeže.

POUŤOVÁ ŠKOLA KOUZEL

Hodinová škola kejklů a kouzel, kterou lze uplatnit na pouti, jarmarku, pivních slavnostech, firemních akcích a pod. Kolemjdoucí diváci se mohou naučit jednoduchým kouzlům a zručnosti.

Ti nejlepší jsou odměnění malou úpomínkou, např. reklamním předmětem firmy.

JÍZDA AUTEM POSLEPU

Jedná se o jízdu autem vymezeným prostorem se zavazanýma očima pod kontrolou diváků. Vhodné při prezentaci nových vozů, zahájení autosalonů a jiných propagačních akcí. Auto může být firemní a v něm může sedět zástupce firmy.

(Josef Poncza je držitelem českého rekordu v jízdě autem poslepu. Ujel slalomovou trať Seatem Toledo dlouhou 100 m za 27,54s mezi sedmi kužely dne 8.6.2001 v Pelhřimově).

Nezávazná poptávka – Josef Poncza - Hakim