Písně Ivety Bartošové - Lucie Třešňáková

Pocta Ivetě Bartošové

Středočeský kraj, Poděbrady

Hudba jí zajímala už jako malou holčičku, jejím dětským přáním bylo být zpěvačka jako Iveta Bartošová“. Už na základní škole spolužáci zmiňovali určitou podobnost hlasu s Ivetou.

Prvním větším vystoupením Lucie bylo v 17 letech účinkování v televizním pořadu CarusoŠou, které se jí podařilo vyhrát. Několik let pak byla členkou pop-rockové kapely Dreamtown jako sólová zpěvačka. Kapela vystupovala převážně s vlastní tvorbu, kam Lu přispívala vlastními texty. Bližší informace o kapele lze v knize Lukáše Trejbala s názvem: Nymburská rocková scéna 1985-2005, ke které patří i CD. Následovala kapela The Gappa, kde si Lu zazpívala převážně převzaté pop-rockové písně. Další spolupráce a hostování s heavy metalovou kapelou ROXOR, která se zabývá pouze vlastní tvorbou. Duety s Ondrou Markem jako písně „Zastavte čas“ a později „Hvězdář“. Lu si také zahrála i hereckou roli v úspěšném klipu kapely ROXOR k písni „Tvoje tvář“ a dále se objevuje také v nejnovějším klipu „Než skončí show“ apod. Lu si zahostovala také s kapelou TELEGRAF Petra Bašuse na výročních koncertech, objevuje se v jejich klipu k písni „Tisíce nás“ a je o ní zmínka s fotografií v knize „Telegraf Potulní hráči čtyřicet let v rocku“ jejíž autorem jsou Petr Bašus a Zdeněk Hejduk. V letech 2015-2016 zpívala s kapelou SALIERI jak na hudebních vystoupeních, tak účinkovala i v jejich divadelním podání rockové opery „Zajatci času“, která několikrát vyprodala Chlumecké divadlo.

Lucie byla fanoušky nominována několik let po sobě do regionální hudební ankety „Nymburský Otík“ do kategorie „Zpěvačka“ s umístěním během let na 2.-4. místě.

Lu si několikrát vyzkoušela i roli moderátorky. Poslední moderované akce roku 2018 byly na hudebním rockovém festivalu Rock of Sadká, který navštěvuje několik tisíc fanoušků a dále moderování Besedy s panem Peterem Freestonem (osobní asistent Freddieho Mercuryho) po předpremiéře a premiéře filmu Bohemian Rhapsody v Jičíně a Hořicích.

Lucka byla požádána na jedné společenské události, aby „něco“ zazpívala, a jelikož měl zvukař k dispozici pár hudebních základů písniček Ivety Bartošové, tak nebylo lepší volby. Reakce publika byla pro Lucii velké překvapení, lidé projevovali velký zájem a radost z těchto písní, byli překvapeni podobností hlasu a přicházeli si popovídat.

Kladné reakce na demo nahrávky s Lucčiným hlasem vyjádřili také některé známé osobnosti showbusinessu.

Lu: „Nikdy předtím bych se neodvážila ani uvažovat o stálém interpretování Ivetiných písní. To úžasné reakce lidí mě přiměly o tom vážně zauvažovat. Chtěla bych s veškerou úctou a co nejlépe budu moci, šířit dál její písně a připomínat je lidem, protože je jich tolik krásných a rádia nám pustí jednu za čas…“

Audio ukázky

Video ukázky

Nezávazná poptávka – Písně Ivety Bartošové - Lucie Třešňáková